Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Ruda Śląska

Ruda Śląska: dawali ze szczerego serca

13.12.2012, Pomoc żywnościowa

W miniony weekend w marketach miała miejsce ogólnopolska Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcja organizowana przez banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności odbyła się już po raz 16. Polacy nie zawiedli, ochoczo ruszyli do sklepów, by wspomóc potrzebujących.

Nie inaczej było w Rudzie Śląskiej. Podczas akcji z bankami żywności współpracują różne organizacje dobroczynne, które pomagają m.in. w dystrybucji zebranych produktów. Jedną z nich jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

W Rudzie Śląskiej Śląski Bank Żywności prowadził akcję w ośmiu sklepach. Wolontariuszy ChSCh można było spotkać w dwóch biedronkach. Zebrali oni łącznie 820 kg żywności, która wspomoże osoby najbardziej potrzebujące.

– Ludzie nie mogli się doczekać tej zbiórki. Klienci sklepów byli bardzo hojni, dawali ze szczerego serca. Niektórzy przywozili nam do rozpakowania całe wózki – mówi Mirosława Czarnecka, kierownik filii ChSCh w Rudzie Śląskiej. – Część darów już trafiła do podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej. W sobotę wydamy paczki podopiecznym MOPS. Obdarujemy także rodziny z Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie – dodaje.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 120 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Ruda Śląska
ul. Targowa 5
41-710 Ruda Śląska

Nr konta bankowego:
92 2030 0045 1110 0000 0278 5550

Kierownik: Mirosława Czarnecka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 600 984 209

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij